Essaouira

Wanneer gaan

Beste reistijd voor Essaouira

Essaouira blijft het hele jaar koel, met gemiddelde maximumtemperaturen van 18 °C in januari tot 23 °C in september. Kom van mei tot augustus voor droge dagen en de sterkste wind (juli is de winderigste maand), waarvoor kitesurfers en wingfoilers komen. September en oktober hebben de warmste zee, ongeveer 21 tot 22 °C, en minder wind. Van november tot maart zijn de dagen mild, met vier of vijf regendagen per maand.

Cijfers gecontroleerd in oktober 2026

Het weer in Essaouira per maand

Maandgemiddelden. De huidige maand is gemarkeerd.

MaandDag°CNacht°CZee°CRegenmmRegendagendagenZonu per dagWindkm/h
Januari1811184956,720
Februari1912173747,322
Maart191317384822
April2014181738,823
Mei211619919,324
Juni211720109,725
Juli221820009,728
Augustus221821109,425
September231822418,420
Oktober2217213337,618
November2114205556,620
December1913195656,420

Bronnen: Luchttemperatuur en neerslag: WMO climate normals 1991-2020, Essaouira station (NOAA archive). Zeetemperatuur (open zee voor Essaouira) en wind (kust): NASA POWER, MERRA-2 averages for 2001-2025. Zonneschijn: Deutscher Wetterdienst (DWD), 1961-1990 averages, Essaouira station.

Maand voor maand

  1. Januari

    18 °C overdag11 °C ’s nachtsZee 18 °C49 mm regen5 regendagen6,7 u zon per dagWind 20 km/h

    Mild, rond 18 °C overdag en 11 °C ’s nachts, met ongeveer vijf regendagen. Surflessen en surfcamps lopen het hele jaar; tussen de buien door kun je op het strand rijden of genieten van een avond met Gnawa-muziek.

    Leuk deze maand

  2. Februari

    19 °C overdag12 °C ’s nachtsZee 17 °C37 mm regen4 regendagen7,3 u zon per dagWind 22 km/h

    Koele dagen rond 19 °C en een koele zee (ongeveer 17 °C), terwijl de wind aantrekt. Een goede maand voor surfcoaching, quadritten en kamelenritten op het strand.

    Leuk deze maand

  3. Maart

    19 °C overdag13 °C ’s nachtsZee 17 °C38 mm regen4 regendagen8 u zon per dagWind 22 km/h

    Rond 19 °C, met de zee op zijn koelst (ongeveer 17 °C). Goed voor kitesurf- en wingfoillessen, quadritten en ritten op het strand.

    Leuk deze maand

  4. April

    20 °C overdag14 °C ’s nachtsZee 18 °C17 mm regen3 regendagen8,8 u zon per dagWind 23 km/h

    Lentedagen rond 20 °C, minder regen en meer wind. Goed voor een kitesurfkamp, strandritten en de wandeling naar Diabat.

    Leuk deze maand

  5. Mei

    21 °C overdag16 °C ’s nachtsZee 19 °C9 mm regen1 regendag9,3 u zon per dagWind 24 km/h

    Droge dagen rond 21 °C en gemiddeld ongeveer 24 km/h wind: tijd voor kitesurfen en wingfoilen, met lessen of een coachingvakantie.

    Leuk deze maand

  6. Juni

    21 °C overdag17 °C ’s nachtsZee 20 °C1 mm regenGeen regendagen9,7 u zon per dagWind 25 km/h

    Droog, rond 21 °C, en winderiger: een sterke maand voor kitesurfen. De avonden zijn geschikt voor thee bij zonsondergang op het strand.

    Leuk deze maand

  7. Juli

    22 °C overdag18 °C ’s nachtsZee 20 °C0 mm regenGeen regendagen9,7 u zon per dagWind 28 km/h

    De winderigste maand, gemiddeld ongeveer 28 km/h, met koele dagen rond 22 °C terwijl Marrakech gemiddeld 38 °C haalt. Het hart van het kitesurf- en wingfoilseizoen.

    Leuk deze maand

  8. Augustus

    22 °C overdag18 °C ’s nachtsZee 21 °C1 mm regenGeen regendagen9,4 u zon per dagWind 25 km/h

    Nog steeds winderig, rond 22 °C, met de zee rond 21 °C. Goed voor kitesurfen, quadritten in de duinen van Cap Sim en avonden met Gnawa-muziek.

    Leuk deze maand

  9. September

    23 °C overdag18 °C ’s nachtsZee 22 °C4 mm regen1 regendag8,4 u zon per dagWind 20 km/h

    De warmste dagen (ongeveer 23 °C) en de warmste zee (ongeveer 22 °C), met minder wind: een goede maand voor surfen, suppen en kajakken.

    Leuk deze maand

  10. Oktober

    Deze maand

    22 °C overdag17 °C ’s nachtsZee 21 °C33 mm regen3 regendagen7,6 u zon per dagWind 18 km/h

    De rustigste maand qua wind (ongeveer 18 km/h), nog steeds rond 22 °C, met een warme zee: goed voor suppen, kajakken naar het eiland Mogador en surfdagen in Imsouane of Sidi Kaouki.

    Leuk deze maand

  11. November

    21 °C overdag14 °C ’s nachtsZee 20 °C55 mm regen5 regendagen6,6 u zon per dagWind 20 km/h

    Milde dagen rond 21 °C en meer regen, ongeveer vijf regendagen. Goed voor paardrijden, de kustwandeling naar Sidi Kaouki, surflessen en een Gnawa-diner.

    Leuk deze maand

  12. December

    19 °C overdag13 °C ’s nachtsZee 19 °C56 mm regen5 regendagen6,4 u zon per dagWind 20 km/h

    Rond 19 °C overdag en 13 °C ’s nachts: de natste maand, met ongeveer vijf regendagen. Surfcamps en paardrijlessen gaan het hele jaar door; de avonden zijn geschikt voor Gnawa-muziek of thee bij zonsondergang.

    Leuk deze maand

Vragen over het weer

Wat is de beste tijd om Essaouira te bezoeken?+
Wat is de warmste maand in Essaouira?+
Wat is de koelste maand in Essaouira?+
Wanneer is de zee het warmst in Essaouira?+
Wanneer regent het het meest in Essaouira?+
Wanneer waait het het hardst in Essaouira?+